O ZhiDou

Spolufinancovaný korporáciou Geely Holding Group, spoločnosťou XDY machinery and electronics Group a spoločnosťou GSR Capital, sa spoločnosť Zhidou (Zhidou Elektromobil Sales Co., Ltd) stala vedúcou vo vývoji elektrických vozidiel a zamerala sa na inovácie a vývoj dopravného prostredia.

Od roku 2006 do roku 2014, s trvalými a gigantickými investíciami, spoločnosť XDY machinery and electronics Group zapojila do vývoja expertov, vedecké inštitúcie a akadémie z celého sveta, ktorí začali pracovať na vývoji platformy čiste elektrického vozidla.

ZD bolo vyvinuté ako prvé mestské mikroauto na čiste elektrický pohon s ľahkou karosériou.

ZD má aktuálne 3 U.N. patenty, 6 domácich patentov a viac ako 100 úžitkových vzorov a dizajnových patentov. ZD aj na základe týchto skutočnosí získalo U.N. e-mark, a CE certifikácie a začalo sa exportovať do celej Európy (Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Luxemburg, Nemecko, Rakúsko atď.)

ZD bolo prvy krát oficiálne prezentované v máji 2014 v Číne, kde bolo prezentované ako vozidlo s priaznivou cenou, nápaditým dizajnom a výraznou eco-friendly filozofiou. Následujúce roky ZD každoročne láme rekordy v predaji elektromobilov.


Napísali o nás